Motogp hírek

MotoGP Hírek - Crutchlow változásokat sürget a szabadedzések kapcsán

Az LCR Honda brit versenyzője szerint a mezőny nagy részének nem tetszik, hogy három tréning összesített eredménye alapján alakul ki a Q1 és a Q2 mezőnye: a kétszeres futamgyőztes úgy érzi, ezzel rengeteg időt és gumit pocsékolnak el.

MotoGP Hírek - Lorenzo szerint javulni fog a kapcsolatuk Rossival

Az ötszörös világbajnok úgy érzi, már nem lesz akkora feszültség közte és ex-csapattársa között azok után, hogy átigazol a Ducatihoz, hiszen néhány évvel ezelőtt is ugyanez játszódott le kettejük viszonyában.

MotoGP Hírek - A 2016-os MotoGP-szezon összes bukása egy videón!

A néhány hete véget ért idény rekord mennyiségű balesetet hozott a gyorsasági motoros vb királykategóriájában, amely nem kis részben a Michelinnek és a technikai újításoknak volt köszönhető – íme, egy összeállítás a 18 nagydíjhétvége MotoGP-s eséseiből.

MotoGP Hírek - Rossi vagy Stoner sorsára jutnak Lorenzóék?

A 2017-es szezonban Jorge Lorenzo, Andrea Iannone és Maverick Vinales vetésforgószerűen cserélnek helyet és ülnek át egy számukra új motorra, de többen is új istálló színeiben folytatják. Az idény elején mindenki azt fogja figyelni, hogy ki hogyan debütál majd az új csapatánál – ennek fényében érdemes visszatekinteni, hogy a múltban kinek hogy sikerült a nagy váltás.

MotoGP Hírek - Marquez: „A mostani a legkülönlegesebb világbajnoki címem”

A Repsol Honda immár ötszörös világbajnoka szerint a korábbiaknál nagyobb nyomás nehezedett rá 2016-ban, s ez még édesebbé teszi számára a sikert. A spanyol úgy érzi, most kezdi megérteni, hogy nem az egyes versenyek számítanak, hanem a teljes bajnoki szezon.

MotoGP Hírek - Rossit lenyűgözte Vinales yamahás bemutatkozása

A Suzukitól érkező fiatal spanyol mindkét tesztnapon az eredménylista élén végzett, ezzel a „Doktor” elismerését is kiváltotta. Az olasz beszélt arról is, milyennek érzi a 2017-es motort.

MotoGP Hírek - Rossi robogóval meglökött egy rajongót, feljelentés lesz belőle (videó!)

Az olasz versenyző épp robogóval közlekedett a valenciai paddockban, amikor eltalált egy fotózni készülő hölgyet, majd továbbhajtott. A rajongó elfogadta volna a „Doktor” bocsánatkérést, ám az interneten terjedő videó alapján megváltoztatta a véleményét.

MotoGP Hírek - Rossi élvezte a Iannone elleni kemény csatát

A két olasz szinte az egész valenciai versenyen egymással volt elfoglalva, s bár ezúttal a yamahás alulmaradt a Ducatitól távozó honfitársával szemben, így nem állhatott dobogóra, összességében nem bánkódik sem a tegnapi, sem az egész szezonban mutatott teljesítménye miatt.

MotoGP Hírek - Valencia, Futam: Lorenzo magabiztos győzelemmel búcsúzott a Yamahától

A pole-ból induló spanyol olyan stílusban zárta karrierjét a japánoknál, ahogy azt a legjobb napjain megszokhattuk tőle: a mezőnytől jelentősen ellógva, nagy fölénnyel nyerte a valenciai idényzárót. A második helyen a világbajnok Marc Marquez ért célba, a dobogó alsó fokára pedig a Ducatitól távozó Andrea Iannone állhatott fel.

Moto2 Hírek - Valencia, Futam: Zarco győzelmével ért véget a szezon

Óriási izgalmak végén Johann Zarco nyerte a valenciai szezonzárót. Lüthi végül nagy csatában megelőzte Morbidellit, Lowes pedig a negyedik helyet biztosította be Rins előtt az utolsó kanyarokban.

Moto3 Hírek - Valencia, Futam: Binder nagyot hibázott, majd mindenkin átgázolt

A dél-afrikai a verseny elején egészen a 22. helyig csúszott vissza, majd nagy felzárkózása után a fináléban is elvétett egy kanyart, ám ez sem tudta megakadályozni abban, hogy győzelemmel zárja világbajnoki szezonját. Joan Mir második helyével az év újonca lett, a dobogót Andrea Migno tette teljessé.

MotoGP Hírek - Rossi szerint egyelőre Vinales is erősebb nála

Bár a „Doktor” az első sorba kvalifikálta magát a Valenciai Nagydíjon, szerinte nem csak az előtte végző Jorge Lorenzo és Marc Marquez képes jobb tempóra, mint ő, így egyáltalán nem veszi biztosra a vasárnapi dobogót.

Moto2 Hírek - Valencia, Időmérő: Zarco hat ezreddel Lüthi előtt

A kétszeres világbajnok Johann Zarco már a kvalifikáció elején új körrekordot állított fel, amelyet hiába ostromoltak ellenfelei, már nem tudtak megjavítani, így a franciáé lett az év utolsó rajtelsősége. Az első sorba Thomas Lüthi és Franco Morbidelli állhat még fel vasárnap.

MotoGP Hírek - Valencia, Időmérő: Lorenzo óriási pályacsúccsal a pole-ban

Csak Marc Marquez tudta valamelyest tartani a lépést az utolsó yamahás versenyére készülő honfitársával, ám annak utolsó körével ő sem tudott mit kezdeni, így a spanyol ismét utolérte őt a rajtelsőségek örökranglistáján. Az első sort Valentino Rossi teszi teljessé a vasárnapi évadzárón, míg a KTM először mozdult el az utolsó helyről.

Moto3 Hírek - Valencia, Időmérő: Canet karrierje első pole-ját szerezte

Bár a leintés pillanatában még Brad Binder állt a tabella élén, a fiatal spanyol végül 18 ezreddel megelőzte a világbajnok dél-afrikait, így ő vághat neki az első helyről a vasárnapi szezonzárónak. Az első sort Hiroki Ono teszi majd teljessé, míg a pontverseny másodikja, Enea Bastianini mindössze kilencedik lett.